Marika Gombitová sa vracia

Autor: Martin Šabo | 22.9.2007 o 10:40 | Karma článku: 8,36 | Prečítané:  2930x

Určite nielen mňa potešila správa, že Marika Gombitová po dlhom čase naspievala novú sólovú pieseň a vracia sa tak na našu hudobnú scénu.

Pieseň s názvom „Tak som chcela všetkých milovať“, si bude možné vypočuť už 1. októbra. Vyjde na novom výberovom albume Vyznanie. Podrobnosti si môžete prečítať v súvisiacom článku. Patrím ku generácii, ktorá vyrastala na pesničkách od Elánu, Mira Žbirku, Mariky Gombitovej. Osemdesiate roky neponúkali pestrú mozaiku hudobných autorov, lebo prebiehala komunistická cenzúra a do televízie sa nedostal hocikto. Napriek všetkým prekážkam texty piesní, ktoré spievala Marika Gombitová, dosahovali patričnú úroveň a hĺbku, ktorú jej môžu závidieť aj mnohí súčasní speváci. Vďaka jej silnému životnému príbehu, veľkému hudobnému nadaniu, si mohla dovoliť zaspievať aj to, čo by iným neprešlo. Jej skladba Koloseum, kde spieva o zradách, úkladoch, pýche a následnom páde Ríma, bola prorockou vo vzťahu k pádu komunistického režimu u nás. Rád počúvam Marikine skladby, aj jej duety s Mirom Žbirkom a preto som bol, podobne ako mnoho ďalších jej fanúšikov, sklamaný, že prestala verejne vystupovať a stiahla sa do súkromia. Samozrejme, že má na tento krok právo a určite aj vážne dôvody. O to som však radšej, že sa predsa len úplne nevzdáva umeleckej činnosti a aspoň raz za čas prichádza s novou tvorbou.

Odborná a aj laická verejnosť sa zhoduje na tom, že Marika Gombitová je najlepšou novodobou speváčkou populárnych piesní na Slovensku, čo sa aj prejavuje v rôznych anketách, slávikoch, hudobných reláciách. Naposledy v Hite storočia na STV, keď sa jej Vyznanie stalo víťaznou piesňou tejto relácie. Osobne by som želal Marike, aby pokračovala v kariére a naspievala pieseň, ktorá by sa stala aj hitom tohto storočia na Slovensku.

Na záver pridávam pod článkom link na videoklip pre tých, ktorí si Mariku nepamätajú zo živých vystúpení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Ako prežiť druhú vlnu (píše Samo Marec)

Čo môže robiť neveľmi dobrý škrabák?

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Trnku potrestali iba symbolicky, môže sa dostať aj k ušlému platu

Čižnár pre svojho predchodcu pôvodne žiadal stratu funkcie.


Už ste čítali?